رفتن به محتوای اصلی

تعریف کسب و کار اینترنتی به زبان ساده

کسب و کار اینترنتی

 به نوعی از کسب و کارهایی گفته میشود که فعالیت آنها روی اینترنت و مبتنی بر پتانسیلهای اینترنت انجام میشود.

ویژگی منحصر به فرد  :

راه اندازی این ایده بر حضور اینترنت ماندگار است. نیاز به یک مکان فیزیکی نیست.میتوان کسب و کار خود را به درآمدی پایدار تبدیل کرد.کسب و کار خود فقط مختص یک خیابان یا یک شهر نیست و همه دنیا قابلیت دسترسی به آن را خواهند داشت. فقط مختص یک زمان خاص نیست و ۲۴ ساعت شبانه روز قابل دسترس است.

چرا برای درآمدی پایدار ،کسب و کار اینترنتی را انتخاب کنیم ؟

به این فکر باشید که رئیس خود هستید.

مانند همه انواع کارآفرینی ها ،راه اندازی یک کسب وکار اینترنتی افراد را مستقل میکند. آنها خود رئیس خود هستند و این یکی از دلایل افرادی است که دوست دارند برای خود کار کنند و نه برای دیگران.هیچ کس به شما نمیگوید  که چه کنید ،چطور کارکنید،هیچ کس از شما سوالی نمیپرسد.از کار شما بیهوده شکایت نمیکند.شما را به دلیل تاخیرتان توبیخ نمی کند.نمیگوید که چرا کاری را انجام نداده اید.چرا کاری را انجام داده اید و……اگر شما هم از این نوع افراد هستید راه اندازی یک کاسبی اینترنتی میتواند گزینه مناسبی باشد.

البته فراموش نکنید که انضباط و برنامه ریزی برای هر کاری از جمله کسب و کارهای اینترنتی لازم و ضروری است و باید مواظب باشید که در این تله نیفتیم.در این رابطه باورهای اشتباه را حتما” مطالعه کنید.

وقتی در خوابید نیز پول در می آورید !

تقریبا” امکان خودکار سازی همه فعالیت ها در اینترنت وجود دارد و این باعث میشود که حضور شما عمدتا” محدود به تولید محتوا ،برنامه ریزی ،راه اندازی و پی گیری ها شود.چیزی شبیه خلبان خودکار که فقط برای بلند شدن و نشستن نیاز به حضور خلبان هست و باقی مدت پرواز از سوی سیستم های هواپیما هدایت میشود.بنابراین وقتی در محل کسب تان خود حضور نداریم ،مسافرتیم یا حتی در خواب هستیم مشتری به سایت مراجعه میکند محصولات ما را میبیند ،سفارش خود را میدهد،پول را پرداخت و محصول را دریافت میدارد!

ازکار کردن لذت میبرید!

این یکی از بزرگ ترین محاسن business های اینترنتی است.چون اکثر مردم به شغلی مشغول هستند که آن را دوست ندارند و روی اجبار آن را انجام می دهند.

ولی کسب و کارهای اینترنتی براساس علاقه و توانمندیهای افراد شکل میگیرند که اگر غیر از این باشند محکوم به شکست هستند.بنابراین همواره مشغول کاری هستیم که عاشق آن هستیم.

زمان در اختیار شماست !

یکی از مزایای business های اینترنتی مستقل بودن از زمان است .هنگامی که برای دیگران فعالیت میکنیم باید به قواعد زمان کاری آنها پایبند باشیم ولی وقتی برای خود کار میکنیم همانطور که در مورد اول گفته شد خودمان برنامه های فعالیت هایمان را زمان بندی می کنیم.البته این به این معنا نیست که هرروز هر وقت دلمان خواست کارمیکنیم بلکه بدین معناست که زمان کارها را ما مشخص میکنیم.مثلا”اگر در زمره افرادی هستیم که در روز مشغله های دیگری داریم یا از افرادی هستیم که شبها بهتر کار میکنیم میتوانیم ساعت کاری خود را از ۱۱ شب تا ۳ صیح قرار دهیم.در حالیکه اگر قرار بود یک کسب و کاری سنتی داشته باشیم یا برای یک کاسبی سنتی کار کنیم دیگر این امر امکان پذیر نبود،باز تکرار میشود زمان بندی در اختیار ماست ولی باید به یک زمان بندی تعیین شده پایبند باشیم و از بینظمی جلوگیری کنیم.

پول بیشتری بدست میآورید!

اگر کسب و کار اینترنتی را درست اداره کنیم احتمالا”پول بیشتری از این که برای دیگران کار کنیم به دست خواهیم آورد. علت این امر چند چیز است :

  • بدیهی است در هر کسب و کاری ارزشی که افراد ایجاد میکنند باید بیش از حقوقی باشد که میگیرند در غیر اینصورت آن شرکت ورشکست میشود.بنابراین ارزشی که ما برای شرکت ایجاد میکنیم بیشتر از آن پولی است که دریافت میکنیم.اگر برای خود کار کنیم کل پول را دریافت خواهیم کرد.
  • همانطور که گفته شد بسیاری از کارها قابل خودکار سازی است.پس هزینه ها نسبت به کاسبی های سنتی کاهش میابد.
  • هزینه های بالا سری فردی مانند ایاب و ذهاب ،لباس ،تعمیر و بیمه اتومبیل و هم چنین هزینه های کاسبی مانند محل کار ،تجهیزات اداری ،آب و برق و امثال آن نیز کاهش میابد.

محیط کارتان را خودتان انتخاب میکنید!

بعضی ها محیط کارشان را دوست ندارند .فضا ،نور،رنگ بندی و……هنگامی که در یک محل کار میکنیم در اختیار ما نیست .با همکاران نیز ممکن است اختلاف نظر و عقیده داشته باشیم.یا از آنها به هر دلیلی خوشمان نیاید ولی به هرحال باید آنها را تحمل کنیم.کسب و کار اینترنتی را میشود یک نفره اداره کرد یا حداقل اش این است که خودمان همکاران خود را انتخاب میکنیم.

میتوانید همزمان دارای چند شغل باشید!

اختیار برنامه ریزی و زمان بندی ،امکان خودسازی فعالیتها کاهش بالا سری ها و هزینه ها به ما این امکان را میدهد که بتوانیم چندین کسب و کاراینترنتی را همزمان اداره کنیم و این به معنای داشتن چندین منبع درآمدی است و دریافت پول بیشتر است.البته به یاد داشته که با یک دست بیش از یک هندوانه بر نداریم و اول فقط با یک کسب و مار اینترنتی شروع کنیم.بعد از مدتی که آن کار سرو سامان گرفتت و نیاز کمتری به حضور ما داشت آن وقت کسب و کار دوم را شروع کنیم و همین طور تا آخر.طبیعی است که این کار نیز نامحدود نیست و یک نفر نمیتواند در آن واحد تعداد زیادی کسب و کار اینترنتی را درست اداره کند ولی نسبت به مشاغل سنتی دیگر در تعداد بیشتر میتوان انجام داد.

می خواهم بازاریابی اینترنتی یاد بگیرم

منبع : وبلاگ بازاریابی درون گرا

سید حسن میرابوطالبی

سید حسن میرابوطالبی

سید حسن میرابوطالبی هستم . نزدیک به ۱۲ سال است در زمینه طراحی وب سایت و بازاریابی اینترنتی فعالم . عاشق آموزش و کمک به کسب و کارها برای رشد و بهینه سازی هستم .

برای این نوشته 4 نظر ثبت شده است

  1. سلام من پول ندارم که در دوره وب مستر پولساز شما شرکت کنم یا فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنم پس چیکار باید کنم قسطی قبول هم نمیکنید ؟تلفن من اینه09366681963

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا