رفتن به محتوای اصلی
شغل دوم مناسب برای کارمندان

شغل دوم مناسب برای کارمندان


شغل دوم مناسب برای کارمندان
باید ویژگی های به خصوصی داشته باشد در این مقاله با انواع مشاغل مناسب برای کارمندان و شاغلین آشنا خواهید شد.

اگر پای صحبت کارمندان نشسته باشید می‌دانید که خیلی از آن‌ها از شغلشان راضی نیستند. این افراد دوست دارند که در کنار حقوق کارمندی‌شان منبع درآمد دیگری هم داشته باشند تا بتوانند راحت‌تر هزینه و مخارج زندگی‌شان را تأمین کنند.

البته کارمندانی هم هستند که به‌طورکلی از درآمد، رئیس و محیط کار خود راضی نیستند؛ ولی به علت ترس از بی‌پولی هرروز، سرکار خود حاضر می‌شوند!
آن‌ها با اشتیاق منتظر می‌شوند که ساعت کاری‌شان تمام شود تا بتوانند به فعالیت‌های موردعلاقه خود بپردازند. این افراد نیز پتانسیل مشغول شدن به شغل دوم را دارند.

چرا این مقاله را نوشتیم؟
این مقاله را نوشتیم تا شمارا با انواع شغل دوم مناسب برای کارمندان آشنا کنیم.

چه کسانی باید این مطلب را بخوانند؟
افرادی که از شغل خود راضی نیستند و کارمندانی که به دنبال یک شغل دوم اینترنتی مطمئن و پرسود می‌گردند، این مقاله را بخوانند.
شروع می‌کنیم، اول ببینیم یک شغل مناسب برای این افراد باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد.

شغل دوم مناسب برای کارمندان چه خصوصیاتی دارد؟

 • فارغ از زمان است:

کارمندان ساعات کاری مشخصی دارند. شغلی که این افراد برای خودشان انتخاب می‌کنند باید به‌گونه‌ای باشد که انجام دادنش نیاز به ساعات به خصوصی نداشته باشد؛ یعنی کارمندان بتوانند بعد از اتمام زمان حضور در اداره یا شرکت به فعالیت‌های شغل دوم خود بپردازند.

 • فارغ از مکان است:

8 ساعت کار روزانه دیگر رمقی برای افراد باقی نمی‌گذارد تا برای رسیدن به محل کار دومشان در راه و ترافیک باشند. بسیاری از کارمندها دوست دارند تا بتوانند در منزل کارهای مرتبط با شغل دوم خود را انجام دهند.

 • بدون سرمایه اولیه راه‌اندازی می‌شود:

بهتر است که شغل دوم یک کارمند به سرمایه اولیه نیاز نداشته باشد. حقوق یک کارمند برای تأمین معاش صرف می‌شود و معمولاً پولی باقی نمی‌ماند که برای راه انداختن فعالیتی دیگر استفاده شود.

 • درآمد و سودی قابل‌توجه دارد:

هیچ‌کس دوست ندارد که در مقابل کار و زحمتش پول ناچیزی دریافت کنند. کاری که کارمندان پس از پایان شیفت کاری‌شان انجام می‌دهند باید درآمدی قابل‌قبول داشته باشد. خلاصه اینکه باید ارزشش به زحمتش بیازرد.

 • مطمئن است:

اگرچه راه‌های فراوانی برای پول درآوردن وجود دارد؛ اما افراد دوست دارند وقت و انرژی خود را صرف کارهایی کنند که از نتیجه‌اش مطمئن هستند. به‌طورکلی مردم به سراغ کارهایی که بازدهی‌شان معلوم نیست نمی‌روند؛ به همین دلیل است که شغل دوم برای یک کارمند باید مطمئن و معتبر باشد.

معرفی نمونه‌هایی از شغل دوم مناسب برای کارمندان:

به عقیده وان کلیک، بهترین شغل دوم برای کارمندان، مشاغل اینترنتی است.
اگر دوست دارید تا با جزئیات این‌گونه شغل‌ها آشنا شوید مقاله مشاغل اینترنتی معتبر در ایران را مطالعه کنید.

اگر افراد به مشاغل اینترنتی بپردازند، می‌توانند درآمد خوبی به دست آورند.
مزیت این‌گونه شغل‌ها این است که به مکان خاصی نیاز ندارند، زمان معینی برای انجام شدن نداشته و در عوض بازدهی و نتیجه خوبی دارند.

راه انداختن یک کسب‌وکار اینترنتی، وبمستری، پشتیبانی سایت، طراحی سایت، تولید محتوا، بهینه‌سازی صفحات وب‌سایت، بازاریابی اینترنتی ازجمله شغل‌های اینترنتی هستند که می‌توانید به‌عنوان یک فعالیت پرسود روی آن‌ها حساب کنید.

قبل از آن لازم است بدانید که راه‌اندازی شغل اینترنتی کار راحتی نیست، اما هنگامی‌که به درآمد برسد، تمام خستگی‌ها را فراموش خواهید کرد.

برای شغل دوم خود، از بین این گزینه‌ها کدام‌یک را انتخاب می‌کنید؟

 • مدیر یک پایگاه اینترنتی:
  یک وب‌سایت فروشگاهی و خدماتی راه‌اندازی کنید، با این کار می‌توانید از سود حاصل از کسب‌وکار اینترنتی خود استفاده کنید. در صورت انتخاب این گزینه، توصیه می‌شود مقاله کسب و کار اینترنتی چیست؟ را مطالعه بفرمایید.

 

 • وبمستر:
  به‌عنوان وبمستر مشغول به کار شوید. مدیریت وب‌سایت و تعیین استراتژی‌های آن ازجمله وظایف یک وبمستر است. البته می‌توانید خودتان مدیر یک وب‌سایت باشید و روی وب‌سایت‌های دیگران هم فعالیت کنید.
  اگر این گزینه را انتخاب کردید، برای آشنایی بیشتر با این حرفه، به مقاله کسب درآمد از تخصص وبمستری سری بزنید.

 

 • بهینه‌سازی رتبه وب‌سایت:
  شما می‌توانید رتبه وب‌سایت‌های مختلف را بهینه‌سازی کنید و آن‌ها را به صفحه اول گوگل منتقل کنید.
  اگر می‌خواهید بیشتر با این موضوع آشنا شوید مقاله بهینه سازی رتبه سایت در گوگل چیست؟ را مطالعه کنید.

 

 • طراحی سایت:
  شما می‌توانید پروژه‌های دیگران را قبول کرده و وب‌سایت‌های دلخواه آن‌ها را طراحی کنید. اگر کارتان تائید شود، مسئولیت طراحی تعداد زیادی از وب‌سایت‌های شرکتی و خدماتی به شما واگذار خواهد شد.

 

 • پشتیبانی سایت:
  رفع اشکالات فنی وب‌سایت، نصب قالب‌ها و افزونه‌ها از وظایف پشتیبان وب‌سایت است. به دلیل اینکه وب‌سایت‌ها بعد از مدتی با مشکلات متعددی مواجه می‌شوند، وجود یک پشتیبان متخصص برای همه وب‌سایت‌ها ضروری است.

 

 • تولید محتوا:
  اگر حوصله نویسندگی برای وب‌سایت را داشته باشید، می‌توانید از راه تولید کردن محتوا پول به دست بیاورید. وب‌سایت‌های مختلف همگی به محتوا نیاز دارند. وظیفه اصلی تولیدکننده محتوا، تولید مقاله برای سایت و تولید پست شبکه‌های اجتماعی است.

 

 • بازاریاب اینترنتی:
  بازاریاب اینترنتی به فردی گفته می‌شود که با استفاده از پتانسیل‌های موجود در اینترنت بتواند برای شرکت‌ها و برندها مشتری جذب کرده و محصولاتشان را بفروشد.
  اگر علاقه‌مند هستید تا درباره بازاریابی اینترنتی بیشتر بدانید خواندن مقاله بازاریابی اینترنتی چیست؟ را به شما توصیه می‌کنیم.

برای اینکه به یک شغل دوم اینترنتی مشغول شوید باید از کجا شروع کنید؟

از بین انواع شغل‌هایی که در بالا گفته شد، کاری که بیشتر به آن علاقه دارید را انتخاب کنید.

بدانید که شروع کار با سختی روبرو خواهید شد و نباید کارتان را رها کنید.

پشتکار و جدیت داشته باشید.

دوره‌ها و آموزش‌های مرتبط با هرکدام از شغل‌های اینترنتی گفته‌شده را بگذرانید.

تمرین کنید.
برای شروع پروژه‌های اطرافیانتان را باقیمت‌های پایین انجام دهید تا مفاهیم برایتان جا بیفتند.

حداقل 2 یا 3 ساعت از روز را به آموختن و تمرین کردن اختصاص دهید.

با دیگران از کارها و فعالیت‌هایتان حرف بزنید؛ بگذارید دیگران با شغل دوم شما آشنا شوند.

و در آخر باید کارکنید، کارکنید و کارکنید تا به فردی متخصص و حرفه‌ای تبدیل شوید.

کسب و کار اینترنتی

شیدا عزیزخانی

برای این نوشته 12 نظر ثبت شده است

 1. سلام من هم شغلم کارمند اما خودم تخصص در فن بیان گرفتم اما کو کار انقدر می گردم به عنوان کار دوم اما هیچ جا نیست

   1. سلام من نویسنده هستم وخوب هم مینویسم چطور میتونم ی شغل پیدا کنم درمورد تولید محتوا
    لطفا راهنمایی کنید

    1. با سلام و احترام خدمت شما بزرگواران . لطفأ راهنمایی بفرمایید چگونه و در چه سایتی می توان تولید محتوار کرد ( نویسندگی ) بنده بسیار علاقمند به این کار هستم و دو کتاب کوچک هم تهیه کردهام. لطفأ راهنمایی بفرمایید .

     1. سلام دوست عزیز
      ببینید برای گرفتن پروژه و تولید محتوا بهتره اگهی بزنید در سایتهای دیوار و جاب اینجا. حتا به نظرم میتونید بلاگ کنید در اینستاگرام که در این زمینه آموزش هم داریم

     2. سلام دوست گرامی و عزیز برای این کار سری به سایت های فریلنسری بزنید در اونجا میتونی کار بردارید و در امد خوبی داشته باشید

 2. سلام دوست عزیزم تورو خدا کمکم کنید من حسابداره یک اداره ام ولی زندگیم لنگه خواهش میکنم کمکم کنید لطفا

 3. سلام مقاله خوبی بود ننکته مهمی که در کسب وکارها فراموش شده خلاقیت و تمایز با رقباست اگر هر کسی در هر کاری که در آن مشغول هست به خلاقیت و تفاوت کار خود با دیگران آگاه باشه قطعا میتونه به موفقیت های خوبی دست پیدا کنه پیشنهاد میکنم سایت هوش آبی مشاور خلاقیت را دنبال کنید و مقاله های مرتبط با خلاقیت را آنجا مطالعه کنید.
  http://www.hoosheabi.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا