رفتن به محتوای اصلی

7 پیش‌بینی‌ کلیدی که در همایش وبمستران 95 گفتیم و به حقیقت پیوست

7 پیش‌بینی‌ کلیدی که در همایش وبمستران 95 گفتیم و به حقیقت پیوستدر همایش وبمستران سال 95 پیش‌بینی‌هایی کردیم و دیدیم که در سال 96 به حقیقت پیوستند. در این نوشته می‌خواهیم این پیش‌بینی‌های به حقیقت پیوسته را برای شما بیان کنیم.

پیش‌بینی شماره1 وبمستران پولساز: تا 15 سال آینده، 70 درصد از کسب‌و‌کارها دیگر وجود نخواهند داشت. کسب‌و‌کارهای نسل قدیمی به سمت نسل جدید پیش می روند. کسب‌و‌کارهای اینترنتی به شدت در حال رشد هستند و علاقه مردم به این نسل از مشاغل هر روز زیادتر می‌شود. در ژوئن 2017 یک تحقیق بین‌المللی نشان داد که 51.7% از مردم با کسب‌و‌کارهای اینترنتی آشنا هستند، از آنها خرید می‌کنند و دوست دارند مدیر یکی از کسب‌و‌کارهای اینترنتی باشند.
اعداد و ارقام هم رواج سریع مشاغل اینترنتی را ثابت می‌کنند. در نتیجه اگر ایده‌ای در سر دارید باید خیلی سریع آن را اجرا کنید.

پیش‌بینی شماره 2 وبمستران پولساز: ویدئو مارکتینگ به شدت پرطرفدار خواهد شد. یکی دیگر از موضوعاتی که بیان کردیم، بحث «رشد ویدئو مارکتینگ» بود. دلیل این اتفاق میزان بالای نفوذ موبایل در زندگی مردم است. هم اکنون تعداد میزان مصرف اینترنت در تلفن همراه بر کامپیوترهای شخصی پیشی گرفته است. موبایل، قدرت ویدئو را چندین برابر کرده است. با کمک ویدئو، ترافیک سایت را می‌توان 157 درصد افزایش داد و این یعنی ویدئو مارکتینگ می‌تواند ارزش کسب‌و‌کار شما را چندین برابر کند و مشتریان زیادی را به سمت شما بکشاند.

پیش‌بینی شماره 3 وبمستران پولساز: کسب‌و‌کارهایی که روی تبدیل سایت خود وقت می‌گذارند موفق‌تر هستند و سود بیشتری نصیبشان می‌شود. وان کلیک همواره روی این نکته تاکید می‌کند که گرفتن ایمیل مهم نیست، تبدیل بازدیدکننده به علاقه‌مند و سپس خریدار است که اهمیت دارد. قیف فروش‌های متعددی طراحی کنید و محتواهایی مفید تولید کنید تا افراد را به سمت خودتان بکشانید. در فضای رقابتی کسب‌و‌کار، باید مالک مخاطبین خود شوید. با تبدیل افراد به مشتری خیلی سریع می‌توانید برنده بازار شود.

پیش‌بینی شماره 4 وبمستران پولساز: سهم تعاون در اقتصاد کشور 25% افزایش پیدا خواهد کرد. ابتدا باید کمی بیشتر درباره این مفهوم صحبت کنیم. تعاون در اقتصاد کشور یعنی اینکه برای چرخیدن چرخ اقتصادی کشور به درآمد نفتی و سرمایه‌های نظام بانکداری اکتفا نشود و از مشاغل اینترنتی، کسب‌و‌کارهای اینترنتی و کارآفرینی‌ها برای رونق چرخ اقتصادی کشور کمک بگیریم. این پیش‌بینی را امسال به‌وضوح دیدیم. حتی مسئولین کشور نیز در حرف‌های خود از مردم خواهش کردند به کارآفرینی و راه‌اندازی شغل های خانگی رو بیاورند تا نرخ بیکاری در کشور را کاهش دهند. در ادامه این پیش‌بینی گفتیم که قرار نیست با ارسال رزومه و گرفتن یک مدرک دانشگاهی به شما شغلی پردرآمد داده شود و برای پول درآوردن (کافی!) باید در مسیری به‌روز و سودمند قرار بگیرید.

پیش‌بینی شماره 5 وبمستران پولساز: رفتار کاربران در آینده تغییر خواهد کرد. زمانی بود که مردم قبوض خود را با مراجعه به بانک انجام می دادند، وقتی انجام این کار اینترنتی شد، خیلی‌ها حاضر نبودند به اینترنت اعتماد کنند و قبض خود را بپردازند. اما حالا شاهد این هستیم که بسیاری از افراد در منزل، با کمک اینترنت پرداخت قبوض و خریدهای خود را انجام می‌دهند. این موضوع به دلیل تغییر رفتار کاربران است. حقیقت این است که مسیر خرج کردن پول توسط مردم تغییر کرده و همچنان هم در حال تغییر است. این مطالب را گفتیم تا به این نکته اصلی برسیم که: «اگر هم‌چنان مسیر قدیمی خود را می روید، دیر یا زود از بازی بیرون خواهید رفت.» این مطلب درباره سبک زندگی و کار شما صدق می‌کند.

پیش‌بینی شماره 6 وبمستران پولساز: در نقطه‌ای از مسیر کسب‌و‌کارهای نوپا دچار انقراض می‌شوند. برای اینکه بتوان کاری جدید انجام داد باید چالش‌های راه اجرای آن کار را از بین برد. اگر یک کسب‌و‌کار، ایده‌ای عالی و تیمی عالی داشته باشد باز هم ممکن است شکست بخورد. تشخیص اقدام اصلی کسب‌و‌کار، عملگرایی، بازخورد گرفتن از مشتریان و اندازه‌گیری علاقه‌مندی افراد به محصول باعث می‌شود کسب‌و‌کارهای نوپا دوام پیدا کنند. اگر کسب‌و‌کاری تشخیص دهد که مسیر حرکتش درست نیست، باید تغییر مسیر دهد و چرخش کند تا شکست نخورد.

پیش‌بینی شماره 7 وبمستران پولساز: تبلیغات وارد مرحله جدیدی می‌شود. افرادی که از تبلیغ می‌ترسند هرگز دیده نمی‌شوند و به جایی هم نمی‌رسند. دیگر نیاز نیست برای تبلیغات پول خرج کنید. می‌توانید با محتواهای قوی نیز نام خود را بر سر زبانها بیاندازید و شانس موفقیت خود را افزایش دهید.
مطالبی که در همایش وبمستران 95 گفتیم، خیلی زود به حقیقت پیوست. این موضوع به دلیل تغییر و تحولی است که در کسب‌و‌کارهای آینده اتفاق می‌افتند. ما به دلیل تجربه‌ای که در این مسیر داریم، از اتفاقات پیش رو در کارآفرینی باخبر هستیم. در نتیجه قبل از رسیدن طوفان افراد را باخبر می‌کنیم تا در مکان امنی قرار بگیرند. جای امن شما کجاست؟
اسفند امسال هم خواهیم گفت تا زمستان بعدی باید چه کاری انجام دهید همین حالا صندلی خود را انتخاب کنید

کسری رفالیان

کسری رفالیان هستم . متخصص فروش و روانشناسی فروش. از مذاکره لذت می برم. علاقه زیادی به ایده پردازی دارم و طراحی استراتژی جزو علاقه مندی هام هست .
مربی مدیران و فعالان حوزه کسب و کار هستم و از موفقیت دیگران لذت می برم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا