رفتن به محتوای اصلی

معرفی سئو رایتر Seo writer

معرفی سئو رایتر Seo writerنوشتن محتوا، به‌خودی‌خود کار دشواری است، لازمه آن خلاقیت و آنچه ما تحت نام دست‌به‌قلم بودن می‌شناسیم  است. اما وقتی مبحث سئو به آن افزوده می‌شود پیچیدگی‌های آن بیشتر می‌شود.

تخصص سئو رایتر از تلفیق دو تخصص سئو و کپی رایتر ایجادشده است.

تخصص‌های تلفیقی در آینده‌ای نه‌چندان دور رشد بسیار زیادی خواهند داشت و البته درآمدهای خوبی هم دارند.

کپی رایتینگ چیست؟
این تخصص به معنای نوشتن متون تبلیغاتی است و به کسی که متون تبلیغاتی می‌نویسد کپی رایتر می‌گویند.

این فرد توانایی نوشتن شعارهای تبلیغاتی را دارد، اما تخصص او به همین‌جا ختم نمی‌شود. متخصص متون تبلیغاتی می‌تواند برای محصولات توضیحات خوبی بنویسد، او باید توانایی نوشتن نامه‌های الکترونیکی را نیز داشته باشد و محتوای کمپین‌های تبلیغاتی را می‌تواند طراحی کند و مجری آن باشد. متون تشکر از مشتریان و بازدیدکنندگان نیز در همین حوزه می‌گنجد.

پس کاملا مشخص است مسئولیت زیادی بر دوش این شخص خواهد بود پس طبیعتا درآمد خوبی هم منتظر اوست.

اگر می‌خواهید کپی رایتر خوبی باشید روی مهارت نویسندگی خود متمرکز شوید و کار تبلیغ نویسان حرفه‌ای را دنبال کنید.

سئو چیست؟
به عملیاتی که موجب قرار گیری شما در رتبه‌های بالا کلمات کلیدی موردنظر می شود سئو می‌گویند.

بخش زیادی از این کار توسط محتواست و بهینه‌سازی محتوای سایت.

اینجا و در این مقاله نمی‌خواهم به سئو و تکنیک‌های آن بپردازم اما برای تخصص سئو رایتینگ شما باید روی قوانین سئوی محتوا مسلط باشید و توانایی سئو متون را داشته باشید.

و حالا سئو رایتر
ترکیب این دو تخصص می‌شود تخصص موردنظر ما، این‌که هم توانایی تولید محتوای باکیفیت و جذاب داشته باشید و هم سئو کار خوبی باشید. وقتی به سطح از توانایی می‌رسید هم برای سایت شخصی خود و هم برای مشتریانتان می‌توانید خدمات ویژه‌ای تعریف کنید و پول خوبی بابت خدماتتان بگیرید.

مزایای این تخصص بکر بودن بازار آن در این روزهاست شما می‌توانید قبل از اشباع بازار جزو اولین افراد در این حوزه باشید و طبیعی است اولین بودن درواقع عامل اصلی درآمدهای جهشی است.

برای این کار باید وب مستر باشید، زیرا کسی که وب مستری می‌داند می‌تواند تخصص لازم برای این کار را داشته باشد زیرا درک کل فرآیند کسب‌وکار اینترنتی قطعا حیاتی خواهد بود. زیرا یکی از وظایف سئورایتر تبدیل نتایج و رتبه سایت به سمت قیف‌های تبدیل است.

جمع‌بندی:
در ابتدا بر روی سایت خود همه روش‌ها و ترفندها را تست کنید راه موفقیت را بشناسید سپس اقدام به دریافت پروژه کنید.
بهترین روش بازاریابی این کار برندینگ شخصی است.

می‌توانید از وان کلیک محصول برندینگ شخصی را تهیه کنید نوع درآمدزایی این شکل از کار خاص می باشد.

ممکن است چندین ماه حتی یک هزارتومانی کسب نکنید پس زود ناامید نشوید و فراموش نکنید بعد از درگیر شدن در یک پروژه نباید بازاریابی را متوقف کنید.

در مقاله هفته بعد توضیح می دهم وبمستری چگونه ما را ثروتمند می کند؟

 نظر سید حسن میرابوطالبی در مورد این مطلبداستان سید حسن ابوطالبی در مورد موضوع این مقاله:

سئو رایتر، این واژه را در چند سال آینده بیشتر و بیشتر می‌شنوید.

در ایران این تخصص هنوز تازه است و کمتر به آن توجه می‌شود ولی در بررسی‌هایی که ما کردیم به‌زودی این تخصص به یکی از توانایی‌های پول‌ساز تبدیل می‌شود.

داستانی از تجربه‌ای که در سالها پیش داشتم:
حوالی سال 1391 که هنوز کار طراحی سایت انجام می‌دادم یک پروژه سئو توسط تیم فروش گرفته شد و قرار شد که برای انجام مراحل نهایی قرارداد یک جلسه با شرکت موردنظر برگزار کنیم.

در این جلسه من متوجه شدم که تقریبا اطلاعات زیادی از سئو و تولید محتوا ندارند.

مدیر شرکت رو به من کرد و گفت که “شما چه تضمینی می‌دهید که ما را به رتبه‌های بالای صفحه اول بیاورید”،
من خیلی راحت و ساده پاسخ دادم هیچ تضمینی نمی‌دهم، اگر شما تضمین ندهید (همیشه در جلساتی که طرف مقابل شمارا به چالش می‌کشاند محور چالش را به سمت خود شخص برگردانید)،
گفت ما تضمین دهیم؟ مثلا چه تضمینی،
گفتم من خیلی اعتقادی به روش‌های متقلبانه سئو ندارم ، اهل خرید لینک هم نیستم حوزه کاری شما هم حوزه ای نیست که نتوانیم با محتوا و کار اصولی شما را به رتبه‌های بالا بیاوریم، بنابراین شما باید به من تضمین بدهید که محتوای کافی تولید می‌کنید و در اختیار من قرار می‌دهید و من هم تضمین می‌دهم که شما را به صفحه اول گوگل و بعد رتبه‌های اول بیاورم.

اینجا بود که مدیر شرکت تازه فهمید که کار خیلی سخت شده است،

“گفت شما در چند جمله ما را بمباران کردید (البته این جمله را با لبخند گفت، چون دیگر در موضع قدرت نبود)، مگر بقیه تقلب می‌کنند؟”

گفتم توضیح این مورد مفصل است و اگر قرارداد را امضا کنید در یک جلسه جداگانه آموزشی به شما نکاتی را توضیح می‌دهیم، اما بله تقلب هم می‌کنند.

گفت “خوب ما که محتوا نداریم، چند تا کاتالوگ داریم یک سری اطلاعات که از تامین کننده خارجی گرفتیم و ترجمه کردیم، خود شما نمی‌توانید انجام دهید” (جمله‌ای که همیشه وقتی مدیران در این مواقع به زبان می‌آورند)،

گفتم چرا اما هزینه اضافه‌تر دارد و اگر بخواهیم این کار را بکنیم چون وقت‌گیر است باید مبالغ قرارداد را تغییر دهیم.

خلاصه قرارداد با مبلغی به‌مراتب بالاتر از میزان اولیه امضا شد، در آن زمان من با مفهوم سئو رایتر آشنا نبودم ولی در عمل برای آن شرکت تبدیل شدم به یک سئو رایتر یعنی کسی که هم سئو را بلد است و همان محتوا تولید می کند که این محتوا هم بر اساس سئو است.

در دوره جامع وبمستری در مورد تخصص سئو رایتر بیشتر صحبت خواهیم کرد و به شرکت کنندگان آموزش می دهیم که چگونه تبدیل به سئو رایتر شوند و از این راه بتوانند درآمد کسب کنند.

سخن آخر:
هر روز در بازاریابی و کسب و کار اینترنتی تخصص های جدیدی ایجاد می شوند، اگر علاقه مند هستید که درآمدهای بیشتری کسب کنید راهی ندارید جز اینکه بر روی این تخصص ها کار کنید و به آنها مسلط شوید.
در مقاله هفته قبل به موضوع تبدیل شدن به متخصص پرداختیم، به مقاله متخصص کیست هم سری بزنید.

 

کاملترین آموزش سئو (حرفه ای ) را شروع می کنم.

 

پایین همین مقاله نظرات خودتان را بنویسید و از باشگاه مشتریان 60 ستاره و 2 سکه دریافت کنید.

کسری رفالیان

کسری رفالیان

کسری رفالیان هستم . متخصص فروش و روانشناسی فروش. از مذاکره لذت می برم. علاقه زیادی به ایده پردازی دارم و طراحی استراتژی جزو علاقه مندی هام هست .
مربی مدیران و فعالان حوزه کسب و کار هستم و از موفقیت دیگران لذت می برم

برای این نوشته 6 نظر ثبت شده است

  1. مطلب خوبی بود. ممنونم
    من دوست دارم وقتی یک صفحه را می خوانم تمرکزم روی همان صفحه باشد. بنابراین من ترجیح می دهم وقتی لینک می گذارو در صفحه ای مجزا باز شود. چون در غیر اینصورت دکمه برگشت را می زنم تا به مقاله ای که می خوندم برگردم نظر شما در این مورد چی هست؟

  2. با وجود سختی هایی که تخصص سئو رایتر به نظر میاد داشته باشه، اما به نظرم کار لذت بخشیه، هم کمک کردن به کسب و کارها برای رفتن به رتبه های بالای گوگل و هم آشنایی با شغل های مختلف، منم پکیج برندینگ شخصی رو روز سمینار گرفتم ، اما هنوز ندیدمش فک کنم جالب باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا