رفتن به محتوای اصلی
هوشمند ها پولساز نمی شوند

هوشمند ها پولساز نمی شوند

سال هاست که باهوش ها برای پولساز ها کار می کنند. اما چرا چنین پدیده ای اتفاق می افتد؟ در ادامه مواردی را بررسی خواهیم کرد:

درگیری شدید با تخصص:
باهوش ها درگیر کار های تخصصی می شوند. آن ها به کار استراتژیک و تفکر زیاد علاقه ندارند و سر خود را با کار های فنی گرم می کنند. باهوش ها معتقدند حرفه ای بودن برایشان پول می سازد. اما پولسازها می دانند تفکر در مورد پولسازی آن ها را ثروتمند می کند و در حالی که هوشمندها مشغول مثلا کد زدن هستن آنها یک برنامه نویس خوب استخدام می کنند و مشغول فروش برنامه می شوند.

هوشمندهای همه کارِ،پولسازهای هیچ کارِ:
با هوش ها اگر کاری را بلد نباشند سرگرم یادگیری آن می شوند. پولسازها به کلیات بسنده کرده و کار را به متخصص می دهند. اگر واگذاری هم نکنند چون مانند باهوش ها ایده آل گرا نیستند با اقدامات بیشتر سریع تر به نتیجه می رسند.

 

باهوش های محاسبه گر،پولساز های اقدام گر:
باهوش ها قبل از انجام هر کاری تمام موارد و احتمالات را در نظر می گیرند و خیلی وقت ها به خاطر همین احتمالات هیچ اقدامی نمی کنند.
اما پولساز ها اقدام می کنند و برای هر اتفاقیآماده هستند پیش روی برای آن ها مهم تر است. پولساز ها درگیر نتیجه و ثروت هستند در حالی که هوشمند ها درگیر اشتباه نکردن.

هوشمند های حواس پرت، پولساز های متمرکز:
افراد باهوش به دلیل هوش زیاد تمرکز پایینی دارند و غالبا هم زمان درگیر چند کار می شوند. اما فرد پولساز می داند اگر روی کار اصلی خود متمرکز باشد نتیجه می گیرد و در واقع مسیر دیگری برای خود نمی بیند همه تمرکز و توان خود را روی همان کار می گذارد.

 

جمع بندی:
شما ممکن به دلیل ضعف فنی و یا هر عامل دیگری خود را سرزنش کنید. اما حتی اگر خیلی باهوش نیستید، می توانید ثروتمند باشید. هوشمندی عامل موفقیت نیست یا بهتر بگوییم تنها عامل نیست.
عامل اصلی ثروت و موفقیت در واقع تلاش و تمرکز است تخصص با استمرار و تجربه حاصل می شود و نه هوش.
به جای درگیر مسایل فنی شدن درگیر پولسازی کسب و کارتان باشید. اگر در جست و جوی یک تخصص پولساز هستید که درآمد شما را تا 17 سال آینده بیمه می کند روی دکمه زیر کلیک کنید. دوره های وان کلیک روی موفقیت درآمدی کاربرانش متمرکز است این در حالی است که اکثر دوره ها فقط روی بخش فنی مترکز هستند و انواع اطلاعات را که هیچ کمکی به درآمد فرد نمی کند ارایه می کنند

در اینجا همه تمرکز ما ، ثروتمند شدن شماست.

پولسازی را انتخاب کن

کسری رفالیان

کسری رفالیان هستم . متخصص فروش و روانشناسی فروش. از مذاکره لذت می برم. علاقه زیادی به ایده پردازی دارم و طراحی استراتژی جزو علاقه مندی هام هست .
مربی مدیران و فعالان حوزه کسب و کار هستم و از موفقیت دیگران لذت می برم

برای این نوشته 2 نظر ثبت شده است
 1. یک خورده مخالفم.
  اون کسی میخواد پولساز بشه بالاخره باید در حرفه ای که میخواد وارد بشه باید یک تجربه ای از اون داشته باشه که این میتونه همون هوشمندی باشه که قبلا در این کار تخصصی کار میکرده و الان میخواد پولساز بشه.

  1. درود بر شما
   البته که هوشمندانه عمل کردن بسیار مهم است و من هم با شما موافقم
   منظور من بیشتر افرادی است که سطح هوش بالایی دارند اما با وجود این هوش بالا ثروتمند نمی شوند

   ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا